Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Powstaje nowa siedziba WTZ

Nowo wyremontowane sale, odpowiednie wyposażenie, wykwalifikowany personel oraz poszerzenie zakresu tematycznego pracowni tak wyglądać będzie Warsztat Terapii Zajęciowej przy ulicy Słowackiego w Opatowie. Przenosiny z obecnej siedziby przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku zaplanowano na październik.

 

 

 

Warsztat Terapii Zajęciowej z Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku zostanie wkrótce przeniesiony do budynku po przychodni zdrowia przy ulicy Słowackiego w Opatowie.

- Przeniesienie warsztatów do Opatowa to jeden z etapów rozwoju DPS-u – tłumaczy Dariusz Sawicki, zastępca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku.

Ze względu na ograniczenia lokalowe poszerzenie oferty edukacyjnej dla uczestników WTZ był niemożliwy. Po uruchomieniu kolejnej pracowni wszystkie pomieszczenia obecnej siedziby warsztatu są zagospodarowane. Zmiana lokalizacji przyniesie ze sobą wiele korzyści.

 

- Zmiana lokalizacji jest bardzo korzystna dla osób niepełnosprawnych. Myślę, że przede wszystkim ta lokalizacja będzie dla nich bardziej dostępna. Chcemy pokazać społeczeństwu, że nasi podopieczni to osoby normalnie funkcjonujące w środowisku - dodaje Dariusz Sawicki - Umowę z przedsiębiorstwem  podpisaliśmy 20 czerwca bieżącego roku. Na dzień dzisiejszy wykonano większość prac. Zgodnie z umową termin zakończenia remontu przewidziano na 30 września bieżącego roku.

 

Dotychczas prace polegały na rozbiórce części ścian działowych oraz modernizacji sieci elektrycznej.

- To nie jedyny etap rozwoju Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku – podkreśla Dariusz Sawicki – Kolejnym krokiem, będzie staranie się o środki z Programu Polsko – Szwajcarskiego w celu poprawy świadczonych usług oraz ich rozszerzenia. W związku z rozszerzeniem działalności zwiększy się liczba podopiecznych co stworzy możliwość dodatkowego zatrudnienia pracowników – wyjaśnia Dariusz Sawicki.

 

Zakres tematyczny pracowni zostanie ostatecznie ustalony na początku września. Według zapewnień dyrekcji DPS-u pracownie na pewno będą przygotowane dla osób niepełnosprawnych oraz ich rehabilitacji.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj251
Wczoraj345
Tydzień973
Miesiąc5048
Wszystkie579443

Logowanie